Už dávnejšie som napísal, že ma zaujímajú aj osobnosti, o ktorých sa u nás veľa nevie. Fascinuje ma najmä kategória „self-made men“, ľudia, ktorí sa sami vypracovali od nuly. Nezdedili milióny po rodičoch, ani po bohatých strýkoch zo zahraničia. Svoje bohatstvo si vybudovali sami a učia aj iných ako sa stať samostatnými. To, čo ma na týchto ľuďoch fascinuje je fakt, že zbohatli na tom, že začali pomáhať iným. Vysvetlím.

David Jenyns

davidO tomto pánovi som už napísal samostatný článok, takže sa nebudem veľmi rozpisovať. On začal zarábať na tom, že pomáhal obchodníkom na burze lepšie investovať a tým viac zarábať. Dnes učí podnikateľov ako sa zviditeľňovať na internete a ako si budovať osobnú a aj firemnú značku a autoritu vo svojom segmente trhu. Nedávno mu vyšla knižka „Authority Content“, o ktorej napíšem recenziu, hneď ako ju dočítam.

Pat Flynn

patMyslím, že tí z vás, ktorí viete po anglicky a sledujete zahraničné weby a blogy o podnikaní ste sa už s týmto menom stretli. Áno, je to zakladateľ a hlavný hostiteľ podcastu a autor blogu „Smart Passive Income“, ktorý sledujú desiatky tisíc fanúšikov. Jeho hlavnou pridanou hodnotou je to, že okrem všeobecnej teórie, ktorej je plný internet, prináša aj konkrétne prípadové štúdie, kde testuje rôzne stratégie a potom vysvetľuje čo a ako funguje alebo nefunguje.

Pôvodným povolaním je to architekt, ktorý počas finančnej krízy v roku 2008 prišiel o prácu, a keďže už vtedy mal vybudovaný blog s celkom slušnou návštevnosťou, začal sa učiť ako sa na blogu dá zarábať a o svoje poznatky a skúsenosti sa začal deliť s čitateľmi. Stal sa inšpiráciou pre vznik mnohých iných projektov na internete a takisto mu nedávno vyšla kniha „Will It Fly“, ku ktorej som sa ešte nedostal.

Stefan Pylarinos

stefanStefan je 30 ročný mladý muž gréckeho pôvodu, ktorý žije v kanadskom Vancouveri. Jeho veľkým vzorom je Tony Robbins. Stefan začal svoju kariéru podnikateľa ako poradca v oblasti vzťahov. Neskôr sa mu biznis rozpadol a začal sa ohliadať za inými možnosťami.

Učaroval mu Amazon, kde začal s predajom svojich ebookov pre čítačku Kindle. Popri tom začal písať a tvoriť obsah pre svoj blog, podcast a YouTube kanál „Project Life Mastery“. Tu sa snaží mladých ľudí motivovať, aby si šli za svojimi snami a pomáhali na svojej ceste aj druhým dosahovať ich ciele. Témy, ktorým sa venuje sú rôznorodé. Od zmeny životosprávy, cez hospodárenie s časom a peniazmi, až po budovanie biznisu a charitatívnu činnosť.

V rámci filantropie koučuje násťročnýh zadarmo a prispieva aj na výstavbu jednoduchých domov pre chudobné rodiny v rozvojových krajinách.

Troy Dean

troyTroy je najnovším „kúskom“ v mojej „zbierke“. Rovnako ako David Jenyns aj on pochádza z Melbourne v Austrálii. Jeho cesta je tiež dlhá a kľukatá. Kariéru začína ako poloprofesionálny hudobník, neskôr pracuje ako moderátor v rádiu a prepožičiava svoj hlas aj do televíznych reklám.

Odchádza na voľnú nohu a buduje weby pre klientov najprv na svojom vlastnom systéme a neskôr sa stáva špecialistom na redakčný systém WordPress. Dnes v rámci svojej firmy „WP Elevation“ učí konzultantov a expertov na WordPress ako sa predať a budovať si solventnú klientelu.

Najnovšie spojil sily s americkou marketérkou Kristínou Romero a vytvorili internetovú reality show „RockStar Empires“, kde ukazujú krok za krokom ako sa dá vytvoriť úspešný online kurz, ktorý prinesie hodnotu svojim účastníkom a slušný príjem svojim autorom.

Prečo týchto ľudí sledujem?

  • inšpirujú ma (nielen) v podnikaní
  • môžem sa poučiť z ich chýb a neopakovať ich
  • mám v nich priateľov (David a Troy)
  • mentorujú ma
  • mam v nich vzory, od ktorých sa môžem učiť
  • mám motiváciu stať sa (minimálne) takým influencerom ako sú oni

Zaujal vás tento článok, budem rád, ak sa o link naň podelíte na sociálnych sieťach. Máte otázky alebo pripomienky k obsahu, čakám ich v komentároch pod článkom. Ďakujem vopred za každú vašu spätnú väzbu. Pomáhate mi zlepšovať sa.

Ďalšie dobroty pre vaše oči a mozog

Ak sa vám páči moja tvorba, dajte o nej vedieť aj priateľom 😉
8Shares