Warning: Illegal string offset 'ssb_og_tags' in /nfsmnt/hosting1_1/4/d/4d6abca9-5f33-4a87-bbd2-d051df687e3d/kohn.sk/web/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 1466

5 inšpiratívnych ľudí, ktorí stoja za povšimnutieAk hľadáte inšpiráciu v rôznych oblastiach života určite sa oplatí porozhliadnuť sa po ľuďoch, ktorí uspeli v tej či onej oblasti a ukazujú smer aj ostatným ľuďom cestu, ktorú si sami prešli a vydreli. Keď sa ľudia bavia o úspechu často sa skloňujú len výsledky či symboly bohatstva. Dnes sa vám pokúsim ukázať, že úspech nemusí byť vždy iba o peniazoch.

Teraz vám v krátkosti popíšem ľudí, ktorých považujem za úspešných a myslím, že majú čo povedať druhým ľuďom bez ohľadu na ich svetonázor a pohľad na svet a hodnoty v ňom. Niektoré mená, ktoré tu spomeniem vám možno budú známe iné asi nie.

1. Miro Veselý, spisovateľ, autor, webový konzultant, motivátor

Miro Veselý je obyčajný človek z Bratislavy, ktorý sa pôvodne živil fotografovaním a neskôr sa dostal k písaniu na témy, ktoré ľudí trápia a na ktoré hľadajú odpovede na internete. Podarilo sa mu schudnúť 35 kíl o čom napísal najprv web a keď dostával pozitívne ohlasy na svoje články, vydal web aj v knižnej podobe. Odvtedy jeho kniha pomohla schudnúť desiatkam ďalších ľudí a patrí k uznávaným odborníkom na problematiku chudnutia a zdravej životosprávy hoci nemá medicínske vzdelanie. Mirovi sa podarilo to, čo málokomu. Nielen, že sám sa zbavil obezity, ale podarilo sa mu dopomôcť aj druhým ľuďom na ceste za zdravším životným štýlom.

2. Ivo Toman, spisovateľ, autor, podnikateľ, motivátor, prednášateľ, moderátor

S menom Ivo Toman ste sa už zrejme stretli. Je známy svojimi školeniami a seminármi, na ktorých sa delí o svoje vedomosti a skúsenosti s ďalšími ľuďmi, ktorí túžia uspieť. Napísal niekoľko kníh a tiež sa stal známy aj vďaka svojmu produktu Taxxus – revolučná angličtina. Trpí vrodeným postihnutím a je dôkazom toho, že sa dá dosiahnuť kvalitný život aj napriek prekážkam a obmedzeniam spojeným so zdravotným znevýhodnením.

3. Peter Krištofovič, finančník, podnikateľ, motivátor a prednášateľ

Na pánovi Krištofovičovi mi je sympatické, že sa na rozdiel od iných rečníkov o úspechu rád delí o svoje skúsenosti a poznatky bezplatne najmä s mladými ľuďmi, ktorí sa ešte hľadajú a nevedia čo by chceli v živote robiť a na čo sa zamerať. Tiež sa mi páči, že na rozdiel od iných finančníckych motivátorov netvrdí, že jediná cesta k úspechu vedie cez jeho maklérsku spoločnosť. Skôr sa snaží ľudí podnietiť, aby uvažovali o svojich cieľoch a plánoch a podnikali kroky na ich dosiahnutie. Je dôkazom toho, že aj Slovák môže byť úspešný pri expanzii na zahraničné trhy.

4. Marián Kuffa, katolícky farár, sociálny pracovník a podnikateľ s dušami

Na pánovi Kuffovi sa mi páči, nielen to, že je to môj menovec, ale aj fakt, že venuje veľkú pozornosť ľuďom, ktorí sú na okraji spoločnosti a bežná majorita o nich nejaví záujem. Venuje sa sociálnej práci v teréne medzi ľuďmi bez domova, alkoholikmi, narkomanmi, bývalými prostitútkami a väzňami. Jeho kázne sú zo života a má sympatizantov nielen medzi katolíkmi, ale aj inovercami či dokonca ateistami. Je to človek na pravom mieste a je prínosom nielen pre cirkev, ale aj pre svetskú spoločnosť.

5. Michal Truban, podnikateľ (nielen) na internete, bloger a motivátor

Michal je iba o rok starší odo mňa a je dôkazom toho, že aj mladý nadšený študent bez skúseností dokáže rozbehnúť významnú firmu na Slovensku a dokonca s ňou expandovať aj do zahraničia. Michal začal internetovú firmu Websupport na jednom serveri s kamarátom už počas strednej školy z detskej izby. Znie to neuveriteľne, ale je to tak. Dnes pomáha iným tzv. start-upistom plniť si svoje sny a rozbiehať podnikanie nielen na internete. Aktívne bloguje a prednáša o podnikaní, úspechu a motivácii a nadchýňa tisícky mladých ľudí, aby sa nebáli ísť si za svojimi snami a plniť si túžby a ciele. Michal je nekonvenčný, mladý a úspešný podnikateľ a môže byť inšpiráciou aj pre vás.

Zaujali vás títo ľudia? Použite vyhľadávač a nájdite si o nich a ich práci viac informácii. Určite vás posunú ďalej a inšpirujú pri dosahovaní vašich vlastných cieľov. Máte tip na iné/ďalšie zaujímavé osobnosti? Napíšte mi mail na marian@kohn.sk. Teším sa na vaše ohlasy a spätnú väzbu.

Súvisiace čítanie

Ak sa vám páči moja tvorba, dajte o nej vedieť aj priateľom 😉
8Shares