Warning: Illegal string offset 'ssb_og_tags' in /nfsmnt/hosting1_1/4/d/4d6abca9-5f33-4a87-bbd2-d051df687e3d/kohn.sk/web/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 1466

David Jenyns - internetový podnikateľVeľa čítame o úspešných podnikateľoch z USA, ktorí sú nám dávaní za príklad hodný nasledovania. Skloňujú sa mená ako Warren Buffett, Donald Trump, Robert Kiyosaki, Richard Branson, Brian Tracy, a pod. Mňa však oslovil príbeh muža, ktorý v našich končinách nie je veľmi známy a dokazuje, že aj mimo USA sa dajú nájsť podnikateľské vzory hodné nasledovania.

Neľahké začiatky mladého nadšenca

Tento muž sa vypracoval doslova od podlahy. Prešiel si rôznymi prácami. Ešte ako študent sníval o tom, že raz bude bohatý a bude sa mať dobre. Oslovil ho spolužiak, ktorý mu hovoril ako zarába na burze a točí tisíce dolárov.

Oslovilo ho to a rozhodol sa, že sa bude venovať obchodovaniu (tradingu) na burze, a že sa takto pokúsi dosiahnuť finančnú slobodu a nezávislosť. Zaplatil si kurz za niekoľko tisíc dolárov, aby sa naučil ako sa na burze zarábajú peniaze. Na predraženom kurze sa dokopy nič nenaučil. Iba zistil, že potrebuje kapitál, ktorý nemal. Aj na spomínaný kurz si vzal úver, ktorý musel splatiť.

Zamestnal sa preto v supermarkete a pri dokladaní tovaru do regálov, stále rozmýšľal ako sa osamostatní a postaví na vlastné nohy. Kupoval a čítal motivačnú literatúru a sníval o biznise a úspešnom živote.

Svitá na lepšie časy

David Jenyns - internetový podnikateľPrelom nastal, keď s kamarátom zistil, že ľudia, ktorí obchodujú na burze využívajú špeciálny softvér Meta Stock, ktorý nevedeli všetci efektívne používať. Preto sa rozhodli, že pripravia kurz, ktorý pomôže ľuďom orientovať sa v tomto softvére. Tak vznikol kurz „MetaStock Programming Study Guide„. Keďže kurz zožal úspech, vznikli postupne aj ďalšie kurzy a infoprodukty. Vďaka tomu sa David zbavil dlhov a začal konečne zarábať.

Aby sa zvýšil a zautomatizoval predaj ich produktov začal David študovať online marketingové stratégie a uplatňoval ich v praxi. Keďže výsledky boli viac ako uspokojivé začal pomáhať aj iným s ich webovými stránkami a online marketingom.

Založenie firiem a budovanie pasívneho príjmu

Keďže zákony v Austrálii sa zmenili a na poskytovanie informácii a poradenstva v oblasti financii a investovania bolo treba získať špeciálnu licenciu, rozhodol sa, že sa začne naplno venovať online marketingu a rozbehnutým projektom klientov.

Takto vznikla jeho spoločnosť MelbourneSEOServices.com. Keďže pri práci pre klientov hojne využíva video, založil aj spoločnosť MelbourneVideoProduction.com.au, kde sa jeho tím špecializuje na tvorbu profesionálnych videí pre online marketingové stratégie klientov. Popri tom rozbehol aj ďalšie start-upy. Napríklad internetový a kamenný obchod s tričkami Planet 13 a portfolio vyše 500 webov, ktoré mu generujú slušný príjem.

Kde je dnes?

David Jenyns - internetový podnikateľJeho stratégia a filozofia znie: „Vytvor raz a nechaj si platiť navždy!“. To sa uplatňuje najmä pri tvorbe infoproduktov, ako sú ebooky a online videokurzy. Ďalšou ich stratégiou je tvorba silných webov v konkurenčných odvetviach, ktoré potom následne v dražbe ponúknu firmám v danom segmente.

Dnes investuje aj do offline biznisov: siete kamenných predajní, nehnuteľností a áno zhodnocuje svoje aktíva aj na burze. David má iba 33 rokov. Je ženatý a má dieťa. Býva v meste Melbourne v Austrálii. Je veľkou inšpiráciou pre mnohých mladých podnikateľov po celom svete. Najviac ma na jeho príbehu oslovila jeho vnútorná motivácia, drive, vytrvalosť a kreativita pri tvorbe rôznych podnikateľských stratégii.

Aj vás oslovil príbeh Davida Jenynsa? Podeľte sa oň na sociálnych sieťach. Máte otázky? Píšte ich do komentárov. Ďakujem!

Súvisiace čítanie

Ak sa vám páči moja tvorba, dajte o nej vedieť aj priateľom 😉
8Shares