Warning: Illegal string offset 'ssb_og_tags' in /nfsmnt/hosting1_1/4/d/4d6abca9-5f33-4a87-bbd2-d051df687e3d/kohn.sk/web/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 1466

Po dlhšej dobe som si čítal osobné články na blogu Ľuba Juríka, ktoré sú skutočne veľmi inšpiratívne a nútia človeka hlbšie uvažovať o svojom živote.

Preto budem tentokrát aj ja trochu osobný a pokúsim sa predostrieť vám myšlienky, ktoré vás možno privedú k zamysleniu sa nad tým, čo a ako (u)robíte so svojim životom.

Zmeny v živote prinášajú zmeny priorít

Ja v kresťanskej kaviarni v Košiciach

Ja v kresťanskej kaviarni v Košiciach, november 2017

V rodine sa situácia vyvinula tak, že som sa musel ujať starostlivosti o dedka, lebo to nemal kto iný urobiť a do ústavu nechcel ísť. Myslím, že mnohí, ktorí čítate tieto riadky, ste sa už stretli s podobnou situáciou a dilemou. Je to ťažké, ale dá sa to zvládnuť. Starý otec sa verne staral o nebohú babku viac ako 30 rokov a určite si zaslúžil dôstojné dožitie a starobu.

Aj keď to nebolo jednoduché, snažil som sa skĺbiť starostlivosť o dedka s podnikaním. Podnikanie začalo ísť dolu vodou – klientov mi ubúdalo a práca z domu tiež nebola ideálna, keďže starký sa sústavne domáhal mojej pozornosti. Už-už som zvažoval, že sa na to vykašlem a že sa budem venovať iba opatrovaniu.

Bol som fakt zúfalý, modlil som sa k Bohu, chodil som do prírody vetrať si hlavu, aby mi nepreskočilo z toho všetkého. Pomáhalo mi aj počúvanie vážnej hudby, najmä organových koncertov od Bacha a Handela. Upokojovalo ma to.

Začal som viac hľadať Boha a povedal som si, že nech sa deje čokoľvek, On bude mojou prioritou a mojím svetlom na konci tunela, ktorým som prechádzal.

Boh je verný a priniesol mi východisko

Ja na ceste z pohovoru v jazykovej škole, júl 2018

Ja na ceste z pohovoru v jazykovej škole, júl 2018

Dedko nás v júli opustil. Odišiel však zmierený s Bohom, aj s ľuďmi. Pamätám si, ako sme si navzájom odpustili a objali sa. Bolo to krásne. Viem, že dedko žije, aj keď jeho telo už nežije. Raz sa s ním stretnem v nebi a s babkou tiež. Verím tomu.

V čase plus-mínus okolo dedkovej smrti, mi zazvonil telefón a dostal som pozvanie na pracovný pohovor do jazykovej školy na pozíciu lektora angličtiny. 🙂

Nezvyknem sa sám ponúkať jazykovým školám, oslovujú skôr ony mňa. Väčšinou sa nedohodneme, lebo sa mi vždy niečo nepáči. Buď málo platia alebo je tam príliš formálna atmosféra a ja, telom, aj dušou voľnonožec (freelancer), som nekompatibilný s takým prostredím.

Táto ponuka však bola iná. Bola to moja bývala klientka, ktorá rozbehla úspešnú školu a hľadala podobne naladených lektorov. Môj blog o angličtine ju presvedčil nielen o mojej odbornej zdatnosti, ale aj o tom, že sme kompatibilní v snahe prinášať hodnotu klientom.

Pohovor bol veľmi príjemným, až by som si dovolil povedať, že priateľským rozhovorom. Rozhodol som sa tejto ponuke povedať áno. Účasť na úvodnom školení a aj včerajšej pracovnej porade, ma utvrdili v tom, že tam patrím a že je to príležitosť posunúť sa v mojej kariére lektora o stupienok ďalej a vyššie. Rozhodol som sa, že tejto škole venujem väčšinu svojej kapacity a pracovného času a prijímanie nových priamych žiakov obmedzím na minimum.

Na výlete pri Ružomberku, august 2018

Na výlete pri Ružomberku, august 2018

Verím tomu, že táto práca je vypočutou modlitbou a dôkazom, že Boh sa vždy postará o človeka, ktorý Ho úprimne hľadá.

Ako vidno, aj smutné situácie v živote, môžu človeka nasmerovať dobrým smerom a k novým príležitostiam a výzvam. Nie každá zmena v živote je zlá a nebezpečná.

Chcem ťa posmeliť, milý čitateľ, milá čitateľka, aby si sa nespoliehal(a) iba na svoje vlastné sily a schopnosti, ale aby si hľadal(a) posilu a pomoc tam, kde ju väčšina ľudí nehľadá, lebo myseľ zastretá pýchou a sebectvom, im bráni vidieť svetlo na konci tunela a iba tápajú v tme. Ty nemusíš!

Soli Deo gloria! (Jedine Bohu sláva!)

P. S.: Pod pojmom Boh nemyslím nejakú neosobnú vesmírnu energiu, ale Pána Ježiša Krista, ktorý sám seba dal, aby každý, kto v neho verí, mohol žiť večne. (Biblia, Evanjelium podľa Jána, 3. kapitola, 16. verš.)

Aktualizácia: V spomínanej jazykovej škole už nepracujem a som otvorený novým príležitostiam a ponukám.

Prečítajte si podobné články

Foto: archív autora

Ak sa vám páči moja tvorba, dajte o nej vedieť aj priateľom 😉
18Shares