Warning: Illegal string offset 'ssb_og_tags' in /nfsmnt/hosting1_1/4/d/4d6abca9-5f33-4a87-bbd2-d051df687e3d/kohn.sk/web/wp-content/plugins/simple-social-buttons/simple-social-buttons.php on line 1466
Rozhovor: Ak sa nekopneš do zadku ty, nikto to za teba neurobí

Rozhovor: Ak sa nekopneš do zadku ty, nikto to za teba neurobí

Už dlho sledujem podcasty iných a povedal som si: mám veľa nápadov a nie vždy sa mi chce písať, vytvorím si aj ja podcast a budem si tam pozývať hostí, ktorí budú môcť byť inšpiráciou aj pre čitateľov môjho blogu. Takže prvými hosťami sú Lukáš Čech a Roland Vojkovský.

Zhováram sa v Košiciach s dvoma mladými podnikateľmi a blogermi, ktorí sú nezávislí na lokalite, lebo pracujú výlučne online cez počítač, a tak si prácu môžu nosiť všade so sebou a slobodne pracovať na cestách.

Nahrávku som umiestnil na YouTube:

Vypočuť/pozrieť priamo na YouTube!

Kto je Lukáš Čech

Lukáš Čech, PoSvetePoSvojom.com

Pochádza z východoslovenskej obce Široké. Z Panasonicu v Krompachoch sa dostal až do Amazonu v Londýne. Po ôsmich rokoch kariéry dal výpoveď, zbalil si caky-paky a s batohom na chrbte sa vydal na cesty po svete. Na cestách sa živí tvorbou webových stránok na zákazku, píše knihybloguje, buduje web a komunitu Vegánstvo.org a pomáha zvieratám, ktoré sú ohrozené. Ešte v roku 2014 som s ním urobil rozhovor. Prečítajte si viac o Lukášovi!

Zoznámte sa: Roland Vojkovský

Roland Vojkovský, Vojkovský.sk

Roland Vojkovský, Vojkovský.sk

Vyrastal a celý život žije v Košiciach. Už niekoľko rokov sa zaujíma o internetový marketing a podnikanie. Od roku 2015 píše svoj blog Vojkovský.sk a od roku 2016 podniká ako živnostník – tvorí weby na zákazku postavené na CMS WordPress a špecializuje sa na získavanie spätných odkazov – linkbuilding a online PR pre klientov z celej SR.

Minulý rok sa oženil ako devätnásťročný, zimu 2016-2017 spolu s manželkou strávil v Ázii a od jari 2017 býva v Malej Ide, dedinke pri Košiciach, odkiaľ spolu so ženou budujú malú internetovú agentúru. Zatiaľ deti neplánujú. 😉 Tu sa dočítate viac o Rolandovi.

Témy rozhovoru

  • život a práca na voľnej nohe v porovnaní s klasickým zamestnaním
  • zarábanie cez internet
  • nezávislosť na lokalite – digitálne nomádstvo
  • kariéra vs freelancing
  • čo hostia robia, čím sa živia
  • čo im dalo/vzalo cestovanie
  • vegánstvo

Počúvať a sťahovať sa dá aj z HearThis.at:

Vypočuť/stiahnuť priamo z HearThis.at!

Odkazy spomenuté v tejto epizóde podcastu

Verím, že tento prvý diel podcastu bol pre vás zaujímavý a zachováte mu svoju priazeň. Najnovšie už mám nahratý rozhovor s Hankou Šormovou z NaNomádskéStezce.cz – vyjde už čoskoro. Ak máte akékoľvek otázky alebo tipy na ďalších hostí alebo témy podcastu, neváhajte a napíšte mi mail na marian@kohn.sk alebo mi nechajte odkaz v komentároch pod článkom alebo na (a)sociálnych sieťach. 😉

Ďalšie chrumkavé dobroty na tomto blogu

Foto: archív autora podcastu a jeho hostí

Ak sa vám páči moja tvorba, dajte o nej vedieť aj priateľom 😉
11Shares